Szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwart

Najlepsza Szkoła Magii na całym świecie.


#1 2012-05-06 12:13:10

 profesor Ginnewra Potter

Administrator

34925144
Call me!
Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 72
Zawód: Dyrektor
Kolor oczu: piwne
Kolor włosów: rude
Wzrost: 170

Zaklęcia

Tu będziecie się uczyli o Zaklęciach. Obowiązują tu takie same zasady jak w normalnej szkole.
Waszym obowiązkiem jest:
1. Brać czynny udział w lekcji.
2. Odrabiać zadania domowe.
3. Zwracać się do nauczyciela z szacunkiem.
4. Nie przeszkadzać w prowadzeniu lekcji.

Jeśli czegoś nie rozumiecie lub chcecie się o coś zapytać piszecie w na początku posta ,,podnosi rekę". Brak tych słów oznacza ujemne punkty dla domu.


Magia to potęga

Offline

 

#2 2012-05-08 15:45:00

 profesor Ginnewra Potter

Administrator

34925144
Call me!
Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 72
Zawód: Dyrektor
Kolor oczu: piwne
Kolor włosów: rude
Wzrost: 170

Re: Zaklęcia

Zacznijmy od najprostszego zaklęcia. Brzmi ono Windagrdium Leviosa. Jest to zaklęcie lewitacji. Sprawia,że dany przedmiot unosi się na kilka stóp nad powierzchnią ziemi. Aby poprawnie rzucić to zaklęcie trzeba zrobić "obrót i trach" różdżką. Obrót NADGARSTKIEM wykonujemy przy Windgardium a "trach" przy Leviosa. Pamiętajcie o tym by się skupić i nie pomylić inkantacji tego czaru!.
Aby uniknąć wszelkich niechcianych wypadków pozwolę sobie zademonstrować.
Windgardium Leviosa *celuje w pióro,które unosi się kilka stóp nad ziemią*. Widzicie?. Teraz możemy sterować tym piórkiem. To zaklęcie umożliwia nam sterowanie przedmiotami,ale nie ludźmi. Ten czar na ludzi nie działa. Działa tylko na przedmioty.

Praca Domowa:
-nauczyć się i opanować zaklęcie
-napisać kilka ciekawostek na temat zaklęcia lewitacji.


Magia to potęga

Offline

 

#3 2012-05-08 17:32:57

 Gold_Frog732

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 8
Zawód: Prefekt
Kolor oczu: Zielone
Kolor włosów: Rude
Wzrost: 165

Re: Zaklęcia

*Czytałam wcześniej o bardzo wielu zaklęciach, o tym także, jednak nigdy nie próbowałam go wykonać. Słyszałam również o wypadkach jakie wystąpiły przy nieprawidłowym wypowiedzieniu zaklęcia. Z przerażeniem spojrzałam na piórko leżące przede mną*
-Wingardium Leviosa! -*rzuciłam zaklęcie. 'Teraz, albo nigdy' pomyślałam. Udało się! Piórko wzniosło się w powietrze!*
"podnosi rękę"
-Pani profesor Potter, jak mi idzie? Czy wszystko jest w porządku? *po chwili zastanowienia* - mam jeszcze jedno pytanie: Podnosić można tylko przedmioty, czy jest jakieś ograniczenie jeśli chodzi o ich wielkość?


"Happiness can be found even in darkest of times,
if one only remembers to turn on the light"
                                         ~Albus Dumbledore

Offline

 

#4 2012-05-08 17:56:18

 profesor Ginnewra Potter

Administrator

34925144
Call me!
Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 72
Zawód: Dyrektor
Kolor oczu: piwne
Kolor włosów: rude
Wzrost: 170

Re: Zaklęcia

- Bardzo dobrze. Niestety to zaklęcie działa tylko na niezbyt wielkie przedmioty. Człowieka nie byłbyś w stanie nim podnieść. Do podnoszenia cięższych przedmiotów służy inne zaklęcie. A skoro się pani udało to może sprubuje pani ze swoją książką?


Magia to potęga

Offline

 

#5 2012-05-08 18:38:21

 Gold_Frog732

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 8
Zawód: Prefekt
Kolor oczu: Zielone
Kolor włosów: Rude
Wzrost: 165

Re: Zaklęcia

- ekhem...Pani - nazywam się April Mogę spróbować. Wingardium Leviosa! *rzucam zaklęcie. Książka unosi się na kilka centymetrów, ale już po chwili opada* -Chcę spróbować jeszcze raz. *Może muszę się bardziej skupić...* Wingardium Leviosa! *Książka unosi się powoli, mogę nią sterować. Chyba się udało* Myślę, że muszę jeszcze sporo ćwiczyć, ale chyba nie idzie mi najgorzej... To bardzo przydatne zaklęcie!


"Happiness can be found even in darkest of times,
if one only remembers to turn on the light"
                                         ~Albus Dumbledore

Offline

 

#6 2012-05-09 16:09:21

 profesor Ginnewra Potter

Administrator

34925144
Call me!
Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 72
Zawód: Dyrektor
Kolor oczu: piwne
Kolor włosów: rude
Wzrost: 170

Re: Zaklęcia

- Bardzo dobrze. Wszyscy którym się udało to zaklęcie nie mają zadania domowego. Pani Thinnigan zarobiła 2 punkty dla Gryffindoru.


Magia to potęga

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.skiexpressbus.pun.pl www.la2husaria.pun.pl www.rinnegard.pun.pl www.2eti.pun.pl www.techpoland.pun.pl